Wyprawka dla maluszka – kotek

Wiele stanęło na drodze, aby ten wpis mógł powstać, ale w końcu się udało. Zaczęłam nad nim pracować tydzień temu, a poprzednie zdanie napisałam dwa dni temu hehe Mało tekstu, ale za to dużo zdjęć. Wiele pracy i czasu nie kosztowało jego stworzenie, ale teraz dzidzia zawsze ma pierwszeństwo! W końcu spróbowałam pisać, karmiąc maleństwo i całkiem dobrze mi to wychodzi. Choć mam krótki staż, to już przekonałam się, że matka musi być wielozadaniowa.

Komplecik powstał na zamówienie i miał być prezentem dla nowonarodzonej dziewczynki. Całość wykonana jest z dwóch rodzajów włóczki fioletowa i czarna to 100% bawełny, a biała 55% bawełny i 45% akrylu.

Buciki powstały ze wzoru Cute and Easy Baby Booties autorstwa Croby Patterns. Jeśli szydełkujecie i szukacie fajnych wzorów dla dzieci w przejrzysty sposób opisach, to polecam tą autorkę.

Wzorów na taką prostą opaskę możecie znaleźć w internecie bardzo wiele, więc takiego nie podaję. Wykonałam ją oczywiście z tych samych materiałów, co by tworzyła komplet z bucikami.

Grzechotkę robiłam z głowy i na tak zwane „oko”. Wydaje mi się, że wyszła bardzo fajna. W środku oczywiście specjalny dzwoneczek. Może kogoś zdziwić, że połączyłam delikatną biel i fiolet z czarnym, ale chciałam stworzyć lepiej widoczny dla oka dziecka kontrast.

A tak prezentuje się komplecik w całości. Wiem, że już dotarł do maleńkiej właścicielki i mam nadzieję, że został przez nią zaakceptowany!

Na dziś tyle!

W przyszłym tygodniu mamy gości i liczę na pomoc z maleństwem. Mam cichą nadzieję, że uda się wtedy coś więcej napisać. Myślę o podsumowaniu lata (lipca i sierpnia), bo w ostatnim miesiącu go zabrakło. Zbliżają się też urodziny bloga i może uda się przygotować jakąś niespodziankę dla moich wspaniałych czytelników. W ostatnim czasie udało mi się coś wyszydełkować, ale malowanie, za którym straszliwie tęsknie na razie leży odłogiem…

Pozdrawiamy z nadal upalnego Zurychu!

(Visited 42 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.