Wyjdź z domu, idź do LASU!

7

Pisałam już Wam, że Werka to chyba największa na świecie miłośniczka lasu? Zacznę od tego, że kocham drzewa. Dla mnie mają w sobie coś, co tak na prawdę trudno ubrać w słowa. Drzewo to siła, życie, tajemnica i piękno. Potrafię stanąć przy takim jednym i po prostu zachwycać się jego niezwykłością. Bardzo lubię bajkowy motyw, kiedy to drzewa obserwują, mówią, a nawet czasami straszą ;). Kora, gałęzie, liście, wszystko to z osobna i razem potrafię poddać analizie, a potem jeszcze najchętniej sfotografować. Taki ze mnie dziwak, ale już na to nic nie poradzę!

1

Las jest ciekawy o każdej porze roku. Wiosną, gdy budzi się ze snu i pączki drzew zaczynają pękać. Latem, gdy tętni życiem i chłodzi przyjemnym cieniem. Jesienią, gdy bogactwo barw przyprawia o zawrót głowy i pojawiają się grzyby, owoce, szyszki,… Zimą, gdy gałęzie pokryte są białym puchem i panuje niezwykła cisza.

3

Las to mój przycisk RESET. Taki spacer zdecydowanie uspokaja i koi nerwy. Pozwala się zdystansować do wielu spraw i problemów.  Choć zazwyczaj wracam do domu zmęczona fizycznie, to psychicznie jestem zrelaksowana. W głowie zawsze pojawiają się ciekawe pomysły i mam dużo więcej chęci do działania. Las, to idealne miejsce na rozmowę z drugim człowiekiem, gdyż nie ma zbędnych rozpraszaczy. Już nie mówię jak potrafi być romantyczny…

9

I na koniec jeszcze parę słów o dzisiejszej bohaterce. W pewne sobotnie popołudnie namówiłam Miśkę na leśne pozowanie. Choć bała się, że pobrudzi swoją różową sukienkę, to dzielnie sprostała wyzwaniu. Udało się nawet zrobić kilka wspólnych ujęć, tak na pamiątkę ;)

Razem z Miśką namawiamy Was do wizyt w lesie o każdej porze roku. Najlepiej zacznij już dziś, a jak nie to chociaż spróbuj w nadchodzący weekend. Jest zimno? Masz przecież czapkę, szalik i rękawiczki. Pada? Weź parasol i kalosze! Nawet jak trochę zmarzniesz, to w domu czeka na ciebie gorąca herbata z cytryną. Zobaczysz jak odpoczniesz psychicznie i nabierzesz sił na nowy tydzień.

miśka i ja

podpis

(Visited 160 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.