Szwajcarski kanion okiem Liska

szwajcarski kanion lisek

Zasiadając do tego wpisu, zdałam sobie sprawę z pewnej niezwykłej rzeczy. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że Szwajcaria jest takim krajem, że gdziekolwiek pojedzie się na wycieczkę, to nigdy nie jest się zawiedzionym. Natura dokonała tu ogromnych cudów! Równocześnie Szwajcarzy są ludźmi doceniającymi i szanującymi swoje otoczenie, dzięki czemu wszystko to idealnie współgra ze sobą. Niezwykła postawa tego narodu pozwala ludziom obcować z naturą, o którą dbają z największą troską. Szwajcarski kanion, zdecydowanie jest jednym z wielu przykładów potwierdzających moje wcześniejsze wywody.

kanion szwajcarski

 Wycieczka, o której dziś napiszę była trochę odkładana przez nas w czasie, gdyż dojazd do tego miejsca zajmuje niecałe dwie godziny. Dziś już wiemy, że warto wstać wcześniej, spędzić tyle czasu w samochodzie, żeby móc później rozkoszować się wspaniałymi widokami. Zabraliśmy ze sobą również małego stwora, który w takim otoczeniu dumnie pozował.

szwajcarski kanion lisek1

 Szwajcarski kanion powstał na wskutek osuwiska Flimser, które miało miejsce 10 000 lat temu. Wyobraźcie sobie jak 10 000 milionów sześciennych skał uderza w dolinę i wyniku tego wydarzenia dziś możemy podziwiać przepiękną Ruinaultę.

szwajcarski kanion

Aby dotrzeć do głównej atrakcji można wybrać się na pieszą wędrówkę, rowerową przejażdżkę, przyjechać pociągiem lub przypłynąć rzeką Ren. Warto pamiętać, że szwajcarski kanion otaczają przepiękne lasy bogate w florę i faunę, a także górskie jeziora o niezwykłym kolorze wody.

szwajcarski kanion4

Z ciekawostek warto wspomnieć, że mieszkańcy tego regionu – wąwozu Vorderrhein, posługują się językiem retoromańskim.

szwajcarski kanion lisek4

Jeśli chodzi o dzisiejszego bohatera, to wzór na Liska możecie znaleźć w książce Isabelle Kessedjian My Crochet Animals. Wykonany jest z włóczki przeznaczonej dla dzieci i dlatego jest bardzo przyjemny w dotyku. Jak widzicie jest rządny przygód, a do tego jest wspaniałym towarzyszem pod czas wędrówek. Dostępny jest od ręki wraz z innymi stworami, które możecie znaleźć w zakładce ZAMÓWIENIA.

szwajcarski kanion lisek7


PRZYDATNE INFORMACJE

Źródła: Mapy GoogleOficjalna strona Flims,  Otwarty Przewodnik Krajoznawczy, MySwitzerland.com


Życzę wszystkim wspaniałego weekendu!

Może dla odmiany,

 zamiast całodziennego grillowania,

zrobicie kanapki i ruszycie w teren?

werka

(Visited 135 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.