SARDYNIA III – dzień na morzu – Cala Goloritze

sardynia 1

Tak to już jest, że jadąc latem na Sardynię, grzechem jest nie siedzieć w/na morzu. A skoro my jesteśmy tacy „święci”, to zdecydowaliśmy się na jeden z tych dni, spędzanych w raju, wypożyczyć motorówkę. Z góry zaznaczę i uprzedzę, że dzisiejszy post rozbudzi w Was zazdrość i przywoła ogromną tęsknotę na latem. Jeśli macie słabość do słonecznej pogody, przezroczystej wody i leniwego wygrzewania się na kołyszącej wodzie, to polecam ominąć ten wpis ;).

Jak już wcześniej wspominałam w sardyńskich wpisach (SARDYNIA – część ISARDYNIA – część II), wszelkiego rodzaju morska aktywność, w tym rejonie świata jest bardzo popularna. Dodatkowo wizyta w środku sezonu, zmusiła nas do wcześniejszego zaplanowania takiego dnia, a także zarezerwowania łódki. Na szczęście nie jest to takie trudne, gdyż w samym miasteczku Cala Gonone, jak i w jego porcie, znajdziemy wiele miejsc, oferujących wypożyczenie sprzętu oraz wszelakie wyprawy z zorganizowaną grupą.

Sardegna_2015 - 462

Od strony organizacyjnej wygląda to dość prosto. W naszym przypadku, musieliśmy pojawić się w porcie o godzinie 8:00. Miły Pan zaprowadził nas do naszej łódki, udzielił krótkiego instruktażu, wyprowadził z portu i dalsza część dnia już tylko od nas zależała. Musieliśmy wrócić na godzinę 17:00, co w zupełności wystarczyło. Tyle godzin na słońcu i w morzu również potrafi zmęczyć. Dodatkową opcją było wypożyczenie parasola, z której my na szczęście skorzystaliśmy i momentami chłodziliśmy się w cieniu.

 sardynia

Postanowiliśmy zwiedzać plaże od końca i w pierwszej kolejności popłynęliśmy do najdalej leżącej Cala Goloritze. W tym wypadku nie można dotrzeć do samej plaży łódką. Trzeba ją zostawić przy zagrodzonym bojami obszarze i dalej płynąć samemu. Jest to kawałek, ale na prawdę nie ma się czego bać. Ja bez problemu i strachu go pokonałam ;). Natomiast zdecydowanie warto to zrobić, bo sama plaża jest niezwykła. Pokrywają ją małe, białe kamyczki, dzięki którym woda prezentuje się jeszcze bardziej niebiańsko. Zobaczcie sami….

Choć istnieje możliwość dopłynięcia na inne plaże. W celu pozostawienia plażowych sprzętów, a następnie trzeba odpłynąć i zaparkować dalej, to my z niej nie skorzystaliśmy. Tego dnia postawiliśmy na wylegiwanie się na łódce i samodzielne pływanie na plaże, co by poczuć kamyczki pod stopami. Przemieszczając się wzdłuż brzegu, można również od czasu do czasu się zatrzymać i tam ponurkować.

Ten dzień zostanie w mojej pamięci na zawsze. Niesamowita przygoda, przyjemność… można powiedzieć dzień spędzony w raju!

Sardegna_2015 - 373


Ważne informacje – Sardynia

Wypożyczenie motówki w Cala Gonone:

  • cena (lato 2015) – 80 euro plus paliwo ok 40 euro
  • czas od 8:00 do 17:00
  • możliwość skorzystania z parasola i lodówki
  • więcej informacji www.calagononecharter.com/

 


Cala Goloritze trafia do rankingu najpiękniejszych plaż i na pewno jest w samej czołówce.

Pozdrawiam

werka

(Visited 189 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.