Rapperswil-Jona – szwajcarskie miasteczko z polskim akcentem

Do Rapperswil wybraliśmy się na niedzielny spacer. Wcześniej już trochę słyszałam, że miasteczko ma niezwykły klimat i charakter. Spodziewałam się miłego dnia i taki właśnie był. Pogoda na prawdę dopisała, wszędzie było widać już wiosnę, a ośnieżone szczyty gór tworzyły bajeczne krajobrazy.

Rapperswil jest bardzo dobrze skomunikowane. Może tam dotrzeć własnym autem, ale również pociągiem. W mieście znajduje się port, do którego regularnie kursują statki z z Zurychu.

Spacer po Rapperswil

Miasto położone jest na północnym brzegu Jeziora Zuryskiego. Wzdłuż jeziora można spacerować urokliwą promenadą. W miasteczku znajduje się średniowieczna starówka, a także kilka kościołów i kapliczek.

Możliwy jest również spacer najdłuższym drewnianym mostem  w Szwajcarii na przeciwny brzeg jeziora.

Różane Rapperswil

Cechą charakterystyczną Rapperswil są róże, które zdobią miejską przestrzeń. Na terenie miasta znajdziemy trzy różane ogrody. Niestety podczas wizyty ostatniego dnia kwietnia nie mieliśmy okazji podziwiać kwitnących roślin. Jest to motywacja do kolejnych odwiedzin w późniejszym terminie!

Na licznych miejskich skwerach i placach możemy znaleźć aż 600 gatunków kwiatów. Najlepiej odwiedzić miasteczko w celu podziwiania kwitnących roślin w terminie od czerwca do października.

Polski akcent

W miasteczku znajduje się trzynastowieczny zamek, w którym obecnie mieści się siedziba Polskie Muzeum. Założył je w 1870 roku Władysław Platera. Jego celem było zabezpieczenie polski zabytków historycznych, a także propagowanie spraw polskich.

Zamek umiejscowiony jest na wzgórzu, dzięki temu z jego okolic roztacza się niesamowity widok na Alpy Glarneńskie. Przy ładnej pogodzie na jego murach ludzie wypoczywają, a nawet urządzają pikniki.

Oficjalna strona Muzeum: www.muzeum-polskie.org

Bardzo cieszę się, że mieliśmy okazję odkryć kolejny skrawek Szwajcarii.
Uwielbiam takie wycieczki!

(Visited 39 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.