PIES – mój Ferdynand

pies 4

Mogę szczerze się przyznać, że nie pamiętam mojej pierwszej, samodzielnie przeczytanej książki. Natomiast bardzo mocno zapadł mi w pamięci tytuł – „Ferdynand Wspaniały” Ludwika Jerzego Kerna. Nie pamiętam kiedy, jak i gdzie, ale wiem, że na pewno kupił mi ją tata. Książka przedstawia losy psa – Ferdynanda, którego największym marzeniem było to, aby stać się człowiekiem. Poniekąd miał szczęście, gdyż w czasie snu jego pragnienia się spełniały…

pies 7

Choć zapewne już wiecie, że nie jestem zbyt wielką fanką psów i z pewnością można mnie znaleźć w kocim obozie, to postanowiłam spróbować własnych sił w stworzeniu psiej postaci. Mój pies również nie jest taki całkiem zwyczajny, gdyż jest mocno inspirowany wyżej wymienionym Ferdynandem. Chodzi na dwóch łapach, z wyprostowaną sylwetką i stara się w realnym świcie spełniać marzenia książkowego bohatera!

pies 1

W mojej twórczej historii  już nie raz padało pytanie „kiedy w końcu pojawi się jakiś pies?”. Dziś wszyscy Ci, którzy trochę uszczypliwie je zadawali w końcu doczekali się odpowiedzi. Ja sama muszę się przyznać, że pies nie jest taki straszny ;), jak sobie myślałam i całkiem niewykluczone, że powstaną kolejne.

pies 2

Zaczynając pracę nad psem, chciałam zapisać cały wzór od początku do końca. Miałam genialny pomysł w głowie, ale bałam się o jego realizację. Moje obawy się sprawdziły i ze złości pierwsza postać zniknęła znacznie szybciej niż powstała. Niestety nieudana pierwsza próba sprawiła, że drugiej już nie notowałam, więc pies jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

pies 6

A tutaj możecie podejrzeć kulisy sesji ;)

Marzec się zaczął, a pogoda zrobiła się jeszcze bardziej kapryśna. Ciągle pada… na przemian śnieg i deszcz. Wczoraj wieczorem była pierwsza burza w tym roku, połączana ze śnieżycą, gradobiciem i ulewą. Dziś mocno śnieży, ale jest ziemia czarna. Znalazłam nowe określenie na ten pogodowy stan – PROSZĘ PAŃSTWA MAMY ZIMĘ, ALE TYLKO W POWIETRZU!

A na koniec FOTOgra – RÓŻNE OBLICZA TEGOROCZNEJ ZIMY. Zdjęcia zgłaszam na wyzwanie a Art Piaskownicy.

crochet dog

Pozdrawiam cieplutko!

werka

 

 

(Visited 146 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.