MIŁOŚĆ, KTÓRA INSPIRUJE – Wyzwanie dzień I

my

Na dobry początek nadajcie temu wyzwaniu nieco romantyczności i opiszcie historię miłości lub zdradźcie losy pary, która jest dla Was wielką miłosną inspiracją i wzorem do naśladowania. Możecie oprzeć się na prawdziwych historiach, bądź odnieść się do książek, filmów, baśni, itp.” (http://www.zycieinspiruje.pl/)

Pierwszy dzień wyzwania i zaczynamy od razu od poważnego tematu. Ja dla odmiany i trochę rozluźnienia atmosfery postanowiłam przedstawić losy pewnej całkiem nietypowej pary. Nie spodziewajcie się wielkich miłosnych uniesień, dramatów i romantycznych gestów. A może właśnie tu się mylę, bo akceptacja, duże poświęcenie, cierpliwość i wytrwałość przypadkiem nie znaczy dużo więcej niż cotygodniowe bukiety róż?

Mój wybór

Wybrana historia pochodzi z serialu Teoria wielkiego podrywu (The Big Bang Theory). Dla tych, którzy nie znają tej serii, krótko przedstawię fabułę. Choć nie jest to zbyt łatwe, gdyż mogliśmy zobaczyć już 9 sezonów, ale ja skupię się na ogólnym zarysie. Głównymi bohaterami są dwaj naukowcy, mieszkający razem fizycy – eksperymentalny Leonard i teoretyczny Sheldon oraz ich blond sąsiadka Penny, która pragnie zostać aktorką. Panowie moją również przyjaciół – Howarda i Rajesha. W późniejszych seriach poznajemy ich dziewczyny, które niekoniecznie rozumieją i dzielą ich zainteresowania – komiksy, filmy science-fiction, gry komputerowe i internet.

543930

Sheldon i Amy

Dziś jednak skupimy się na Sheldonie i jego wybrance Amy. Abyście zrozumieli mój wybór, zmuszona jestem opisać obie postaci z osobna, a dopiero potem jako parę.

Sheldon Lee Cooper to istny geniusz – IQ 187 i zdecydowanie nie daje o tym innym zapomnieć. Fizyk teoretyk, który rozpoczął studia mając 11 lat, ukończył je jako czternastolatek. Posiada dwa doktoraty. Jego niski poziom inteligencji emocjonalnej, liczne kompulsje i obsesje, a do tego cechy wskazujące na zespół Aspergera, bardzo mocno wpływają na relacje z ludźmi. Choć przyjaciele w znacznym stopniu uodpornili się na jego zachowania i słowa, to i tak często sprawia im przykrość. Jego ulubionym filmem jest Star Trek, a bohaterem Spock. Uwielbia gry komputerowe m.in. Word of Warcraft i kolekcjonuje komiksy. Wyróżnia się nietuzinkowym poczuciem humoru. Swoje dowcipy kończy słowem Bazinga! Zdecydowanie nie interesują go kobiety, ale do czasu…

Amy Farrah Fowler idealnie wpisuje się w stereotyp kobiety naukowca. Doktor neurobiologii z babcinym stylem ubierania. Od zawsze skupiona na pracy, nieznane są jej typowe zajęcia kobiet w jej wieku. Bardzo cierpliwa, dobra i zdecydowanie samotna, na szczęście w późniejszych odcinkach znajduje przyjaciółkę w Penny. Pojawia się w serialu, kiedy to wspaniali przyjaciele Sheldona zakładają mu konto na portalu randkowym…

Początki znajomości

Para ta w dość łatwy sposób znalazła swojego rodzaju porozumienie. Obydwoje drwili z typowo ludzkich zachował. Prowadzili inteligentne gierki, a ich związek był zdecydowanie aseksualny.

Dopiero po pewnym czasie, ich relacja zaczęła przybierać trochę bardziej ludzki wymiar. Wpływ nowych przyjaciółek Amy sprawił, iż zaczęła ona odkrywać swoją kobiecą naturę, a co za tym idzie zaczęło jej brakować bliskich relacji z mężczyzną. Dzięki wytrwałości i ogromnej cierpliwości, zdobyła się na na to, aby dać czas Sheldonowi i w końcu doczekała wyjątkowych słów…

Dobry związek

Każda relacja damsko-męska przeżywa wzloty i upadki. Ta również nie jest pod tym względem wyjątkowa. Dla takich „normalnych” jednostek jak my to być może para „dziwaków”. Niejeden pomyślałby, że skoro dobrze im w swoich skorupach, to po co na siłę je rozbijać? A może nie do końca tak jest? Być może nie wiedzą jakie to wspaniałe uczucie – kochać i być kochanym. Zarówno Sheldon jak i Amy dużo poświęcają dla tej znajomości. Ona musi trzymać swoje pragnienia na wodzy, cierpliwie znosić odrzucenia i wciąż próbować dotrzeć to jakichkolwiek ludzkich uczuć swojego wybranka. On bardzo powoli i w maluteńkim stopniu, ale jednak łamie swoje zasady i daje swojej wybrance to czego pragnie. Po krótkim rozstaniu, oboje dochodzą do wniosku, że to chyba jednak prawdziwa miłość.

Urodzinowy prezent Amy

A w ostatnich odcinkach na reszcie poszli o krok dalej. To chyba za mało powiedziane, gdyż zdecydowanie poszli na całość! Sheldon nie byłby sobą, gdyby nie zastrzegł, że takie atrakcje możliwe są tylko raz w roku ;). Co będzie dalej? Już wiemy, że Sheldon posiada pierścień mocy i szykuje się do oświadczyn. Bardzo ciekawa jestem w jaki sposób poprosi Amy o rękę. Jedno jest pewne – będzie bardzo oryginalnie!

To tyle mojej miłosnej historii. Jest wyjątkowa, gdyż para nie walczy z zewnętrznymi przeciwnościami losu, a każdy z bohaterów przezwycięża swoje słabości, strach i z góry przyjęte założenia.

werka

P.S. A może mam słabość do tych bohaterów, gdyż sama mam w domy teoretyka? Zdecydowanie nie jest to Sheldon i bardzo, bardzo go kocham ;).


Źródła: FILMWEB, Wikipedia, Ćma książkowa,

 

 

(Visited 150 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.