Podsumowanie miesiąca – LUTY 2016

 luty werka

LUTY, choć jest najkrótszym miesiącem w roku, to mi się jakoś zdecydowanie dłużył i nie układał. Chyba listopadowe, depresyjne dni przerzuciły się na inny miesiąc, również zaczynający się na literkę „L”. Na szczęście dobrnęliśmy do końca, a marzec jest dla mnie zawsze pozytywny –  WIOSNA! W tym miesiącu trochę poszalałam w kuchni, a nawet spróbowałam swoich sił w prezentacji przepisu na blogu. W szydełkowaniu różnie się układało i na tym froncie również niewielkie załamanie. Za to napisałam aż 9  postów! I z tego jestem bardzo dumna. LUTY to także miesiąc bardzo filmowy, bo przecież oskarowy i tym razem mam coś do polecenia w tej kategorii…

LUTY w kuchni

Wytrawnie

Zupa soczewicowo-pomidorowa od White Plate

Humus z suszonymi pomidorami od Bezgrzeszna Rozpusta

Krokiety ziemniaczane, czyli croquettes de pommes de terre, z sosem grzybowym od Alicja w krainie garów

Kolejny raz sięgnęłam po przepis na Bułki do Hamburgerów

hamburgery

Na słodko

Pączki (przepis IV) od Moje Wypieki

Ciasto Pomarańczowe od Werka tu i tam

Chodziło za mną też ciasto marchewkowe, o którym pisałam miesiąc temu. Nie mogłam się oprzeć pokusie i znowu je upiekłam. To teraz chyba mój numer jeden!

LUTY na ekranie

W tym miesiącu udało nam się obejrzeć kilka filmów i seriali, obok których nie mogę przejść obojętnie.

3 FILMY

W Walentynkowy weekend sięgnęliśmy po film, który w bardzo nietypowy sposób porusza tematy związane z miłością, związkami  i samotnością. The Lobster przedstawia świat, działający w zupełnie odmienny sposób. Samotni ludzie pozbawiani są wolności i umieszczani w swego rodzaju Hotelu. Tam, odbierane są im rzeczy osobiste, tak aby każdy miał takie same szanse. Dodatkowo wszyscy muszą podporządkować się panującym tam zasadom, a następnie dostają czterdzieści pięć dni na odnalezienie partnera. Co dzieje się po upływie tego czasu? Musicie sami się przekonać ;). Na ekranie  m.in. Colin Farrell.

Kolejnym filmem, bardzo wzruszającym i grającym na emocjach jest Room. Historia pięcioletniego chłopca, który od urodzenia mieszka wraz z mamą w jednym pokoju. Ona, od siedmiu lat uwięziona przez obcego mężczyznę, znosi upokorzenia i desperacko szuka drogi ucieczki. Jej syn nie jest w stanie pojąć, że za ścianą pokoju istnieje zupełnie „świat”. Uwaga! Przygotujcie chusteczki!!!

Brooklyn to opowieść o młodej Irlandce, która samotnie imigruje do Nowego Jorku. Akcja filmu dzieje się w latach pięćdziesiątych i ciekawie przedstawia tamte czasy. Osobiście mnie urzekły zdjęcia, a sama historia jest dość przewidywalna. Film nominowany do Oscara w kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa, Najlepszy scenariusz adaptowany, więc na pewno warto obejrzeć.

3 SERIALE

War and Peace jest serią przedstawiającą losy pięciu rosyjskich, arystokratycznych rodzin. Akcja toczy się podczas epoki napoleońskiej. Jak sam tytuł mówi, na ekranie zobaczymy romanse, spiski, miłostki, rozterki, a w tle wojna i trudne decyzje. Porównanie naszych problemów i zwłaszcza kobiet z tamtych czasów, często i gęsto wydaje się groteskowe ;).

Kolejny serial jest polskiej produkcji. Idealnie sprawdza się podczas szydełkowania – Przyjaciółki, bo to właśnie o nich mowa to typowy „babski”, luźny serial, przy którym można się pośmiać, podenerwować i zrelaksować. Jestem dopiero przy drugim sezonie, więc nawet nie w połowie, ale dobrze się zapowiada. Na ekranie w rolach głównych Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Magdalena Stużyńska i Anita sokołowsk. Moją ulubioną bohaterką jest Zuza, która w prawie każdej sytuacji jest rozbrajająca.

I na koniec serial. Raczej dla osób, które oglądały inną serię Breaking Bad. Serial przedstawia nam historię nietuzinkowego i bardzo pechowego prawnika, który jest mistrzem kombinatorstwa. Powiem szczerze, że Better Call Saul nie należy on do moich ulubionych, ale potrafi zainteresować i rozbawić.


blog

LUTY zaczął się serią postów związanych z miłością

MIŁOŚĆ, KTÓRA INSPIRUJE – Wyzwanie dzień I

DOM PEŁEN MIŁOŚCI – Wyzwanie dzień II

MIŁOŚĆ PODANA NA TACY – Wyzwanie dzień III

LUTY to miesiąc miłości, a także Światowy Dzień Kota, więc nie mogło zabraknąć wpisu, łączącego oba tematy

WALENTYNKI – Kocie Love Story

Następnie nastąpiła tęsknota za latem i słońcem, więc zabrałam Was w podróż

SARDYNIA – część I

SARDYNIA – część II

Na koniec miesiąca zaproponowałam Wam przepis na słoneczne ciasto

Ciasto Pomarańczowe – przepis


instagram

Tym razem dość na bogato! Oczywiście zachęcam do obserwowania ;)werkatuitam

luty1 luty2 luty3


I na koniec mój pierwszy filmik, który udało się zmontować. Choć nie idealny, to jestem z niego bardzo dumna!

Ciekawa jestem, co mi marzec przyniesie (oprócz 1 cyferki więcej)

Pozdrawiam

werka

(Visited 93 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.