JESIEŃ i Werka – jak przetrwać? – WYZWANIE

jesień

Nigdy nie przepadałam za tą porą roku. Szaro, buro, zimno i ciemno, to zdecydowanie nie moje klimaty. Bo czy może być fajną pora roku, która przychodzi tuż po słonecznych porankach, długich, letnich wieczorach oraz wakacyjnych przygodach? Jak w październiku, zazwyczaj jeszcze coś się działo, to listopad był zupełnie martwy, długi i mógłby dla mnie nie istnieć. Trochę zmieniłam swój stosunek do tego miesiąca, odkąd wiem, że dwie, bardzo bliskie mojemu serce osoby urodziły się w listopadzie. Teraz już też, co roku, troszeczkę go oczekuję ;). Po jesieni przychodzi zima – Boże Narodzenie i tu już nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego jest lepsza! Na dodatek, potem już blisko do wiosny – ciepła, kwiatów, owoców, od której już tylko krok do lata. I tak wkoło Macieju co rok!

Nie twierdzę też, że w tym okresie nie ma zupełnie nic ciekawego. Jesień to kolory! Jesień to cytrusy, śliwki i szarlotki! Jesień to kasztany i żołędzie! Jesień to wieczory pod ciepłym kocem przy dobrym filmie! Jesień to GRZYBOBRANIE – kocham chodzić godzinami po lesie i szukać grzybów!

Zadaniem w WYZWANIU u Lifestylerki jest przedstawienie swoich sposobów na przetrwanie jesieni. Co by za łatwo i nudno nie było, postanowiłam trochę pobawić się tematem. Przedstawiam swój jesienny niezbędnik w zwariowanej formie. Jeszcze tylko raz, dwa, trzy głębokie wdechy dla mnie na odwagę i jestem gotowa, to co zaczynamy!


JESIEŃ  – moje sposoby na przetrwanie:

CYTRYNA – a numerem jeden jest herbata z cytryną.

cytryna werka

SŁOŃCE –  czerpanie z niego energii, ile się da!

słonecznik werka

RĘKOCZYNY – szydełko, ruty, kłębki i inne robótki.

wełna werka

ZUPA – dyniowa z imbirem i czosnkiem od Kulinarne Podróże —> przepis.

dynia werka

ZDJĘCIA – wszelkiej maści!

aparat werka

I na koniec, choć z „pewnością” najważniejszy punk!

NARZECZONY – do przytulania, rozmawiania, marudzenia, denerwowania, głupawek…

david werka

i długich, jesiennych spacerów.

W sumie całkiem fajna ta moja JESIEŃ ;)podpis

Post ten bierze udział w Październikowym Wyzwaniu u Lifstylerki – Dzień 1 (poniedziałek): „Mój sposób na jesień”

(Visited 200 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.