Corona Croccante – BUŁY ŚWIATA

corona croccante 3

W końcu przyszedł czas na kolejną bohaterkę cyklu BUŁY świata – czyli smaczne bułeczki. Prezentowana przeze mnie Corona Croccante jest czymś bardzo szwajcarskim, a dokładniej zuryskim. Należy ona bowiem do produktów oznaczonch znakiem „Aus der Region. Fur die Region. Migros„. Jest to Program, wspierający regionalne rolnictwo. W przypadku tego produktu możemy być pewni, że użyte do wypieku składniki, pochodzą od lokalnych (okolice Zurychu) dostawców.

corona croccante 9

 Oczywiście Corona dostępna jest w wielu sklepach, ale czy równie smaczna? Tego jeszcze nie przetestowałam. Ta, prezentowana dzisiaj ma niezwykle chrupiącą i dość mocno wypieczoną skórkę. Jest to dla mnie ogromny plus, gdyż uwielbiam takie przysmaki. W sklepie zawsze wybieram najbardziej wypieczony chleb. Zazwyczaj od razu po powrocie z zakupów, odkrawam piętkę i zajadam. Ta pokusa jest zdecydowanie silniejsza ode mnie ;).

corona croccante 8 corona croccante 7corona croccante 4

Tym razem skupiam się bardziej na zdjęciach niż na słowach. Niestety ani jedno, ani drugie nie odda zapachu i smaku Corona Croccante.

corona croccante 6

Szukam osób, które chciałyby wziąć udział w tym cyklu i napisać posty gościnne. Interesują mnie różne zakątki świata, ale i nasze polskie, typowe dla danego regionu wypieki, gdyż także w tej dziedzinie mamy się czym pochwalić.

Pozdrawiam miłego weekendu

werka

(Visited 83 times, 1 visits today)

Werka Pietruszka

Uzależniona od szydełkowania kreatywna miłośniczka podróżowania.